facebooktwitteryoutube
in blog - 29 Sty, 2015
by widoczny - no comments
Szybkie i zdrowe odchudzanie

Każda kobieta marzy o szczupłej i wysportowanej sylwetce. Niestety aby utrzymać taki efekt długotrwale, trzeba włożyć nieco starań i wysiłku. Dla wielu osób szybkie schudnięcie jest oczywiste wówczas, gdy ograniczy się spożywanie posiłków. Jest to w dużej mierze racja, ale odpowiednie żywienie to nie wszystko. Trzeba wiedzieć, że dużą rolę odgrywa tutaj umysł. Zdobycie duchowego przekonania do tego, że to jest odpowiedni czas na zdrowe odchudzanie, należy poprzedzić wiedzą na temat jak jeść? Co jeść? Jak przyrządzać pokarmy? I tym podobne.

Szybkie i zdrowe odchudzanie to  życie w zdrowym stylu życia. Każdy dietetyk przyzna rację, że jeśli prowadzi się zdrowy tryb życia a sport i rekreacja jest wszechobecna, to odchudzanie przyjdzie z większą lekkością. Najtrudniej jest walczyć z własną słabą wolą. Każdy chyba miał sytuacje kiedy nie chciało mu się wieczorem wyjść z domu pobiegać ( mimo iż obiecał sobie, że będzie to wieczornym rytuałem), albo nie jeść wieczorem wysokokalorycznych potraw( gdzie obiecał sobie, że ostatni lekki posiłek będzie o godzinie dziewiętnastej).

Silna wola i konsekwencja- to dwa podstawowe elementy mające kluczowy wpływ na powodzenie każdej diety. Każdy organizm ma swój indywidualny rytm, potrzeby, przyzwyczajenia i predyspozycje. Należy pamiętać o tym, żeodpowiednia dieta to ta, która nie szkodzi organizmowi. Podobnie jest z aktywnością fizyczną, z którą również nie można przesadzić. Często na początku stosowania diety, gdzie mobilizacja jest najwyższa, przemęcza się organizm ćwiczeniami i głodówkami. Nie tędy droga! Szybkie i zdrowe odchudzanie to rozłożone w czasie działanie. Nic co przychodzi nagle nie jest trwałe, a w dodatku nadwyręża organizm.