facebooktwitteryoutube
in Finanse - 18 Lut, 2015
by admin - no comments
Jak zarobić na blogu – pozostałe źródła dochodu

Po umieszczaniu reklam i uczestnictwie w programach partnerskich mozliwości zarobku dla bloga cykl zakończymy jeszcze dwiema możliwościami:

Pisanie recenzji

 

Chlubnym wyjątkiem na (prawie) nieistniejącym polskim rynku wpisów sponsorowanych są krytycy.pl. Program umożliwia recenzje produktów, usług, stron internetowych itp. w zamian za określoną kwotę. Możliwe do wykorzystania „kampanie” przeglądamy za pomocą pulpitu administracyjnego a to, czy możemy wziąć udział w danej kampanii zależy od dwóch czynników:

  • pierwszym jest tzw. Ranking Krytycy.pl, czyli wartość naszej strony wyrażona w skali od 1-10 którą dość łatwo obliczyć udostępnionym kalkulatorem.
  • Drugim czynnikiem jest chęć, bo czasem za kilka złotych nie warto sobie zawracać głowy.

Na szczęście w przypadku obu czynników po zalogowaniu dane dostępne pod zakładką „moje kampanie” pozwalają dość szybko rozwiać jakiekolwiek wątpliwości.

Sprzedaż linków

 

Sposoby sprzedaży linków zasadniczo dzielą się na dwa rodzaje: albo sami staramy się sprzedać odnośnik z naszego bloga albo szukamy firmy która tę część pracy wykona za nas. Podstawową zaletą samodzielnego szukania reklamodawców jest brak konieczności dzielenia się przychodem, z drugiej strony zapisanie się do firmy która tematem zajmuje się zawodowo pozwala nie tylko okreslić potencjał zarobkowy naszego bloga, daje dostęp do dużo szerszego grona reklamodawców ale dodatkowo reguluje wszystkie kwestie prawne związane ze sprzedażą linków.

Samodzielna sprzedaż linków

Ze względu na zabezpieczenie prawne i konieczność rozliczenia z fiskusem samodzielną sprzedaż linków najlepiej wykonać przez którykolwiek z serwisów aukcyjnych (automatycznie zawarta umowa kupno-sprzedaż). Dodatkową zaletą jest mozliwość sprawdzenia najbardziej popularnych ofert konkurencji. Niestety jedynie allegro.pl i subasta.pl posiadają jakiekolwiek linki w ofercie i zapewnią tym samym realną szansę na sprzedaż naszego:

  • allegro: http://allegro.pl/search.php?string=linki&category=15821
  • subasta: http://www.subasta.pl/search.php?title=linki

Sprzedaż linków przez system

Sprzedaż linków przez system pozwala na znaczne uproszenie pracy. W przypadku systemu sprzedaży linków polega ona głównie na założeniu konta w serwisie i dodaniu odpowiednich stron internetowych do puli dostępnych. Zainteresowani „linkokupcy” sami znajdą naszego bloga:

  • LinkLift.pl – opisywany wczoraj system sprzedaży linków jest obecnie najbardziej profesjonalną opcją dostępną polskim bloggerom, ale uwaga, kryteria przyjęcia strony są dość ostre o czym można przeczytać na blogu LinkLift. Dostępny jest także kalkulator cen obliczający orientacyjną wartość jednego linka.
  • Linkshop.pl – system samodzielnego zarządzania sprzedażą linków na stronie wymagający jednak bloga o PageRank co najmniej równym 3 / 10.

Podsumowanie

W porównaniu do rynku anglojęzycznego sposoby zarabiania na blogu przedstawiają się raczej marnie, co nie znaczy, że z odpowiednim pomysłem nie można zarobić godziwych pieniędzy. Niezależnie od jakości pomysłu zazwyczaj  należy go jednak poprzeć odpowiednią ilością zaangażowania i planowania.

Czy blog jest dobrym źródłem dochodu? (jeśli masz) na czym zarabia Twój blog?