facebooktwitteryoutube
in Kodowanie - 17 Sty, 2015
by admin - no comments
Podstawowe 12 wtyczek makrocentrum.pl

Makrocentrum cały czas dąży do wyjścia z fazy beta. Kolejnym po przeniesieniu artykułów i zaprojektowaniu szaty graficznej krokiem jest instalacja wtyczek:

Dla czytelników

 1. 4Avatars – Awatarki komentujących pobierane z zasobów MyBlogLog, Gravatar lub Avatars.pl? Proszę bardzo, dopóki będziesz wyświetlać awatary jednego z tych trzech źródeł  możesz zapomnieć o innych wtyczkach.
 2. Different Posts Per Page – 20 wpisów na stronie szukania, 7 na głównej i 10 w archiwum? Z tą wtyczką wszystko jest możliwe.
 3. Full Text Feed – Jeśli chcesz mieć pełne artykuły w swoim kanale RSS mimo stosowania <!– more –> to zainstaluj tą wtyczkę. Po prostu Full RSS wypas.
 4. In Series – Mała seria artykułów jeszcze żadnemu czytelnikowi nie zaszkodziła, dla ochrony zdrowia psychicznego bloggerów stworzono In Series – mianujesz serię i podczas pisania nowego artykułu zwyczajnie zaznaczasz, że wpis ma być jej częścią.
 5.  Search Everything – gdzie ABW nie może tam wtyczka pomoże. Zamiast zwyczajowo przeszukiwać tylko treść wpisów po kuracji metodą „Search everything” WordPress przekopie się przez komentarze, tagi itp. Jednym słowem: wszystko.
 6. Subscribe To Comments – jeśli poza śledzeniem ogólnego kanału komentarzy chcesz umożliwić czytelnikowi subskrypcje komentarzy do konkretnych wpisów użyj właśnie tej wtyczki.

Dla mnie

 1. Advanced-Admin-Menus – Marzenie każdego bloggera WordPress? Przedzierać się przez dżunglę stron panelu administracyjnego. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest instalacja wtyczki, która wyświetla wszystkie opcje w postaci poziomego paska menu z rozwijającymi się podpunktami.
 2. Akismet – Nieodzowny przyjaciel ludzi nieprzychylnych spamowi: Akismet czyści, myje i gotuje spamowi odpowiednie powitanie. Wymaga klucz API WordPress.
 3. Enhanced WP-ContactForm – Dobry formularz kontaktowy z ochroną matematyczną (ile to było 1+1?) i możliwością wysłania kopii wiadomości do piszącego. Małe schludne i szybkie, jednym słowem: Polecam.
 4. Exec-PHP – Nowy artykuł to nie zawsze tylko tekst i zdjęcie, czasem trzeba wstawić i kilka linijek kodu. Exec-PHP przekona WordPress, że wykonanie skryptów PHP wewnątrz wpisów jest możliwe.
 5. FeedBurner FeedSmith – Proste w konfiguracji przekierowanie kanałów RSS na feedburner.com, co przy dużej liczbie czytających znacząco odciąży serwer.
 6. Google XML Sitemaps – Google, MSN i Yahoo! niekoniecznie wiedzą jak duży jest nasz blog i co na nim jest. Na szczęście możemy im pomóc zostawiając wskazówki w postaci tzw. Sitemap.