facebooktwitteryoutube
in Komunikacja - 14 Maj, 2015
by admin - no comments
Buduj swoją markę – awatary w komentarzach

Na wielu blogach obok komentarzy widać obrazek komentującego. Taki obrazek (tzw. „awatar”) może pomóc w promocji poprzez skojarzenie twojej osoby i bloga z użytym znakiem graficznym.

Problem w tym, że istnieje wiele serwisów oferujących usługę przechowywania naszych obrazków miniaturek, a każdy bloger ma swój ulubiony serwis. Może się więc zdarzyć, że na jednym blogu obok treści Twojego komentarza ukaże się upragniony awatar, ale już na drugim blogu zamiast niego pojawi się obrazek wypełniacz. Rozwiązanie jest jedno – dodać swojego awatara do najbardziej popularnych serwisów i mieć pewność, że niezależnie od tego, z którego z nich dany blog korzysta nasz znak graficzny i tak się ukaże.

Oto 4 najbardziej popularne serwisy:

  1. Gravatar.com – Serwis wspierany przez WordPress (jeden z autorów jest właścicielem Gravatar). Bardzo popularny, zwłaszcza, że od wersji 2.5 blogi napędzane WordPressem standardowo używają właśnie tego serwisu. (no i wyświetla awatarki w komentarzach na makrocentrum.pl ;).
  2. MyBlogLog.com – Serwis społecznościowy miedzy innymi oferujący hosting awatarów. Również bardzo popularne miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić.
  3. Avatars.pl – Polski hosting awatarów. Nie wiem, jaki jest stopień jego popularności, ale ponieważ hasło „produkt Polski” dla Polaków jest bardzo chwytliwe także tu warto dodać swojego awatara.
  4. Openavatar.com – Serwis (obecnie we wczesnym stadium rozwoju) korzystający z zasobów OpenID i już z tego względu warto bliżej przyjrzeć się temu serwisowi.

Zadanie domowe:
Dodaj awatara do wszystkich wyżej wymienionych serwisów.

Nagroda:
Prawie 100% pewność, że twój znak graficzny pojawi się, gdzie tylko to możliwe.